Въпроси и отговори за изпита по английски език в СУ №1

1️⃣ Кога ще се проведе изпитът по английски език за прием в Софийския университет през 2023/24 година?

👉Според официалната информация на сайта на СУ “Св. Климент Охридски”, на заседание на Академичния съвет от 25 януари 2023 г. са приети документите за кандидатстудентската кампания през 2023 г. – Правилник, балообразуване за специалностите и график за провеждане на двете кандидатстудентски сесии.
👉 За учебната 2023/2024 година Софийският университет ще признава оценките от държавен зрелостен изпит като конкурсни за кандидатстване в 118 от общо 120 бакалавърски програми.
👉 Изпитът по английски език ще се проведе на 4 юни 2023 г. от 9:00 ч.
👉Фондация “Университетска Англицистика и Американистика” – ФУАА ще ви информира за всички новости, свързани с балообразуването, изискванията и подготовката за изпита по английски език. Последвайте страницата ни във Facebook и я споделете с приятели, на които тази информация би била от полза.
И още:

Q&A № 2️⃣ Каква е разликата между матурата по английски език и кандидатстудентския изпит в СУ?

Q&A № 3️⃣ В кои специалности мога да вляза с изпита по английски език?

Q&A № 4️⃣ Моето училище предлага матура по английски на ниво В1. Достатъчно ли е за влизане в СУ?