Въпроси и отговори за изпита по английски език №4

4️⃣. Моето училище предлага матура по английски на ниво В1. Достатъчно ли е за влизане в СУ?

В някои случаи оценка от ДЗИ на ниво В1 може да е достатъчна. Зависи от специалността, за която кандидатствате. Всички балообразуващи оценки за съответните специалности можете да намерите в Приложение 2  на сайта на Софийски университет.

За голяма част от специалностите обаче ви трябва ДЗИ1 (ниво В2). Ако вашето училище не предлага такъв изпит, трябва да се явите на кандидатстудентския изпит (КСИ) на Софийски университет. Изпитът е важен и ако искате да следвате специалност Английска филология. Повече за изпита, разликите между КСИ и ДЗИ, както и специалностите, в които можете да влезете и коефициентите за всяка специалност можете да намерите тук:

Q&A № 1️⃣ Кога ще се проведе изпитът по английски език за прием в Софийския университет през 2023/24 година?

Q&A № 2️⃣  Каква е разликата между матурата по английски език и кандидатстудентския изпит в СУ?

Q&A № 3️⃣ В кои специалности мога да вляза с изпита по английски език?

Q&A № 5️⃣ Завършил/а съм отдавна и нямам оценка от матура по английски. Как мога да кандидатствам в СУ с английски език?

Вижте още: Подготовка за кандидатстудентския изпит по английски език в СУ “Св. Климент Охридски” 2023/24 г.

Q&A № 8️⃣ Как да се подготвя за съчинението по английски език за кандидатстудентския изпит?

Q&A № 9️⃣ Как да преценя колко съм подготвен/а за изпита?

Q&A № 1️⃣0️⃣ Как се формира балът за влизане в специалност “Английска филология”?