Награди от конкурса за поетичен превод “Проф. Владимир Филипов” – 2018 г.

На 29. 01. 2019 г. Фондация “Университетска англицистика и американистика” връчи наградите от конкурса за поетичен превод “Проф. Владимир Филипов” – 2018 г.

За конкурса постъпиха двадесет превода на предложените от организаторите стихотворения.  Журито в състав проф. дфн Евгения Панчева, доц. д-р Мария Пипева и Андрей Филипов реши:

Първа награда (250 лева) се присъжда на:

Весела Мариян Стефанова,

студентка от трети курс, специалност „Приложна лингвистика с английски и италиански език“, ПУ „Паисий Хилендарски“, за превода на стихотворението „Малка балада за голямата река“ от Христо Фотев.

Втора награда (150 лева) се присъжда на:

Донка Пламенова Милкова,

студентка от трети курс, специалност „Английска филология“, СУ „Св. Климент Охридски“, за превода на стихотворението „Кръст“ от Миряна Башева.

Честитим на отличените и желаем на всички участници успехи на преводаческото поприще!